f

Skosy styropianowe jednokierunkowe oklejane i nie oklajane papą


JEDNOKIERUNKOWE SKOSY DACHOWE - to nowoczesne rozwiązanie stosowane w celu profilowania dachów płaskich krytych papą termozgrzewalną. Zadaniem płyt spadkowych jest uzyskanie odpowiedniego pochylenia połaci dachowej, dzieki czemu woda opadowa zostaje równomiernie rozprowadzona do wpustów i rynien. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala uniknąć kosztownego i pracochłonnego wykonania spadku na konstrukcji dachu, jednocześnie znacznie ograniczając jego ciężar.

Skosy dachowe świetnie sprawdzają się również jako izolacja termiczna i odwodnienie tarasów, balkonów, dachów odwróconych i zielonych.

Grubość płyty spadkowej uzależniona jest od tego czy podstawowym celem jest jedynie uzyskanie spadu, czy teżz termoizolacji dachu. W przypadku termoizolacji nie może być ona mniejsza niż 10 cm, natomiast jeżeli celem jest uzyskanie odpowiedniego spadku, grubość płyty musi umożliwić jej mechaniczne zamocowanie.

Ze względu na różne konstrukcje dachowe, skosy przygotowywane są na indywidualne zamówienie zgodnie z przesłaną specyfikacją techniczną, zawierającą rzut dachu z projektowanym spadkiem i zaznaczonym sposobem odwodnienia.

Klient otrzymuje gotowy produkt w postaci precyzyjnie wyciętych i odpowiednio oznakowanych elementów wraz z załączoną instrukcją montażu. Docięcie styropianu na miarę pozwala zaoszczędzić czas oraz minimalizuje odpad styropianowy na budowie.